تیر٫۱۳

۶ چای گیاهی برای هضم سریع غذا

برای هضم سریع غذا چه باید کرد؟

خیلی از مردم بعد از غذا احساس سنگینی و نفخ می کنند و دستگاه گوارش آن ها قادر به هضم درست غذا نمی باشد. بسیاری از افراد حداقل در مواقعی با مشکل هضم و اختلال دستگاه گوارش روبرو بوده اند. عواملی چون اختلالات دستگاه گوارش، با عجله غذا خوردن، اختلال دستگاه گوارش بانوان و … از جمله دلایل اصلی این مشکلات می باشد. امروزه در کنار وجود برخی داروها و مکمل ها برای مقابله با مشکل هضم و گوارش، برخی راههای آسان و طبیعی برای رفع این مشکلات وجود دارد. ما در این مقاله ۶ چای گیاهی برای هضم سریع غذا را به شما معرفی می کنیم.

مصرف چای با تاثیر بر بهبود هضم، از جمله راه های ساده و طبیعی بدون ضرر می باشد. چای های هضم کننده ای که غالبا در کنار طعم فوق العاده، می تواند اختلالات دستگاه گوارش را رفع نماید. در اصل می توان از این چای ها به عنوان دارو های هضم کننده غذا نام برد که با دارا بودن گیاهان برای هضم، می تواند آزار و اذیت ما را کم کند.

هضم سریع غذا

۶ چای گیاهی فوق العاده برای هضم سریع غذا

چای سبز

چای سبز به دلیل غنی بودن از آنتی اکسیدان ها، می تواند به رفع مشکلات گوارشی و همچنین پاکسازی بدن از مواد مضر کمک کند. در طب سنتی کشور چین، اثر بهبود دهنده هضم توسط این چای خوش طعم و مفید تایید گردیده است. همچنین این چای از جمله چای هایی هست که به کاهش نفخ کمک می کند. چای سبز به عنوان بهترین چای برای تحلیل غذا، انتخاب مناسبی می باشد.

چای زنجبیل

از زمان های قدیم از زنجبیل برای درمان و رفع اختلالات گوارشی استفاده می شده است. زنجبیل از طریق تاثیر بر افزایش ترشح آنزیم های هضم کننده، باعث بهبود هضم و گوارش می شود. همچنین این چای می تواند از طریق افزایش انقباضات عضلات شکم، سبب بهبود عملکرد روده و معده گردد. در ضمن افزایش ترشح آنزیم ها از طریق مصرف زنجبیل سبب مقابله با حالت تهوع می گردد.  از این اگر از مشکل گوارشی دارید، چای هضم کننده زنجبیل یک انتخاب مناسب می باشد.

6 چای گیاهی برای هضم غذا

چای نعنافلفلی

مصرف این چای گیاهی از طریق افزایش ترشح صفرا، به بهبود عملکرد دستگاه گوارش و هضم غذا کمک می کند. همچنین مصرف چای نعنا فلفلی و یا انواع فرم این گیاه، سبب بهبود حالت تهوع می شود. با توجه به این خواص، سازمان جهانی بهداشت مصرف این گیاه برای رفع اختلالات گوارشی، نفخ و حتی سندرم روده تحریک پذیر را تایید نموده است.

 

چای سیاه

چای سیاه به عنوان یک نوشیدنی محبوب در سطح جهان، از جمله چای های مفید برای هضم غذا و بهبود عملکرد معده و دستگاه گوارش می گردد. از این رو مصرف منظم چای سیاه می تواند از ایجاد مشکلات گوارشی کمک کرده و به بهبود تحلیل غذا کمک نماید. همچنین این چای با باکتری ها نیز مقابله می کند و روند تکثیر باکتری های مضر برای دستگاه گوارش جلوگیری می کند.

دارچین

مصرف این ادویه در غذا و یا به صورت چای، به بهبود هضم غذا کمک می کند. همچنین مصرف این گیاه سبب کاهش تولید گاز در معده و در نتیجه رفع مشکلات التهاب دستگاه گوارش از جمله نفخ می گردد. شما می توانید دارچین را به چای سبز و یا چای سیاه اضافه کنید و پس از دم کردن، از خواص هر دو گیاه برای بهبود تحلیل غذا به عنوان چای هضم کننده غذا بهره ببرید.

شما هم ممکن است بپسندید

نظرتان را بنویسید