تیر٫۳۱

۵ گیاه دارویی مفید برای پیشگیری از سرطان

پیشگیری از سرطان

امروزه با توسعه صنعت داروسازی، با استخراج مواد موثره گیاهی، داروها و مکمل های گیاهی برای حفظ سلامت یا درمان انسان ها تولید می شود. در همین راستا، محصولات با استفاده از مواد موثره گیاهان و غذاهای مبارزه کننده با سرطان بویژه با استفاده از گیاهان مهم برای پیشگیری از سرطان در این مقاله اشاره شده و تولید گردیده است. محصولاتی مختلفی با استفاده از مواد موثره گیاهانی چون زعفران، سیر، چای سبز، خار مریم و پرتقال برای پیشگیری از آن تولید و در بازار عرضه گردیده است.

سرطان چیست؟

سرطان یک اختلال ناشی از رشد و تکثیر سلول ها بدن می باشد که در نتیجه آن رشد غیرطبیعی سلول های بخشی از بدن باعث باعث اختلال عملکرد بدن می گردد. این اختلال اگر بیش از حد و خارج از حد طبیعی باشد، می تواند موجب از دست رفتن زندگی و مرگ گردد. بر اساس آمارهای موجود، نزدیک به ۱۳ درصد از مرگ و میر در جهان به علت بیماری سرطان می باشد.

متاسفانه امروزه عوامل متعددی چون در اطراف ما و در زندگی ما وجود دارد که سبب افزایش این بیماری گردیده است. عواملی چون رژیم غذایی نامناسب، سبک زندگی نادرست، نداشت تحرک کافی، آلاینده های محیطی، مصرف الکل، مصرف سیگار، اضافه وزن و امواج و تشعشات مضر از عوامل اصلی ابتلا به این بیماری می باشد. بر اساس گزارشات موجود، ترک سیگار و یا کاهش مصرف سیگار  و همچنین ترک مصرف الکل سبب کاهش احتمال ابتلا به این بیماری می باشد تغذیه یکی از مهم ترین عوامل برای مهار سرطان می­ باشد. از سویی دیگر برخی مواد غذایی مبارزه کننده با سرطان وجود دارند که گنجادن  آن ها در رژیم غذایی، در پیشگیری از ابتلا به سرطان موثر و مفید می باشد.

بهترین توصیه برای پیشگیری از سرطان، نگه داشتن بدن در بهترین و متعادل ترین وضع ممکن می باشد. مهم ترین رکن این تعادل، تغذیه مناسب می باشد. از سویی برخی از مواد غذایی مبارزه کننده با آن محسوب می گردند و از ایجاد بیماری های مختلف جلوگیری می­ نماید. به عنوان مثال خاصیت آنتی اکسیدانی در برخی گیاهان، این گیاهان را تبدیل به مواد پیشگیری کننده از سرطان نموده است و به عنوان آنتی اکسیدان طبیعی برای بدن بسیار مفید می باشند.

 

گیاهان مهم برای پیشگیری از سرطان

۵ گیاه مهم برای پیشگیری از سرطان:

چای سبز:

چای سبز یک آنتی اکسیدان بسیار قوی می باشد و می تواند با سلولهای سرطانی مبارزه نماید و از رشد تومور جلوگیری نماید. مطالعات دانشمندان نشان داد مصرف منظم چای سبز نزدیک ۸۰ درصد ابتلا به سرطان تخمدان را کاهش می دهد.

زعفران:

زعفران به عنوان یک ادویه محبوب با طعم و بوی فوق العاده، همچنین یک آنتی اکسیدان طبیعی با خاصیت ضدالتهابی می­ باشد و می تواند به عنوان یکی از غذاهای مبارزه کننده با سرطان محسوب گردد.

سیر:

مطالعات متعددی بر روی سیر و بررسی اثر ضد سرطانی آن انجام شده است. بر اساس نتایج گزارشات، مصرف منظم این گیاه می تواند نقش به سزایی در پیشگیری از آن داشته باشد. یکی از دلایل این تاثیر، وجود ماده ای به نام سولفید الیل می باشد. این ماده نقش موثری در جلوگیری از فعالیت عوامل ایجاد کننده سرطان در بدن ایفا می نماید.

پرتقال:

ویتامین ث یک آنتی اکسیدان معروف و مطرح می باشد و به عنوان یک عامل قوی علیه عوامل ایجادکننده سرطان شناخته می شود. مصرف پرتقال و یا فراوده های جانبی آن نقش موثری در پیشگیری از انواع سرطان، بویژه سرطان معده دارد. بر اساس بررسی های صورت گرفته، افرادی که به طور منظم پرتقال میخورند ۵۰ درصد کمتر به سرطان مری مبتلا می شوند.

خار مریم:

یکی از مهمترین خواص گیاه خار مریم کاهش میزان سلول‌های سرطانی است، به طوری که مصرف آن از رشد و توسعه سلول‌های سرطانی یا سرطان های پروستات، سینه و رحم جلوگیری می کند.

 

شما هم ممکن است بپسندید

نظرتان را بنویسید