تیر٫۰۹

۱۰ اسانس گیاهی مفید برای درمان اگزما

اگزما

اگزما چیست؟

اگزما یک بیماری مربوط به پوست می باشد که دارای نشانه های و علائم آزا دهنده ای چون تورم، التهاب، خارش و خونریزی پوست می باشد. این اختلال پوستی در صورت عدم کنترل و درمان می تواند به سرعت پیشرفت کند و باعث اذیت و حتی به خطر افتادن سلامتی گردد. انواع محصولات برای درمان آن در بازار تولید و عرضه گردیده است. لوسون اگزما، کرم اگزما که برای درمان آن قابل استفاده است. حتی کرم اگزما کودکان که به طور اختصاصی  برای درمان اگزما کودکان  نیز در دسترس می باشد. در این مقاله به اسانس های گیاهی برای درمان اگزما می پردازیم.

انواع کرم و لوسیون اگزما که با استفاده از روغن و اسانس گیاهی نیز در بازار در دسترس است. این محصولات طبیعی معمولا با استفاده از اثر درمانی روغن و اسانس ها برا اگزما تولید شده است. این اسانس ها برای اگزما با دارا بودن مواد موثره ارزشمند می تواند برای درمان طبیعی آن موثر باشند. حتی این اسانس ها برای اگزما و همچنین روغن ها می تواند به طور مستقیم مصرف گردد. ما در این مقاله برخی از روغن ها و اسانس های مفید برای درمان آن را به شما معرفی می کنیم:

۱۰ اسانس گیاهی فوق العاده برای درمان طبیعی اگزما

۱-اسانس اسطخدوس

این اسانس دارای خاصیت ضد عفونی کنندگی و تسکین دهنده می باشد. برای همین استعمال آن بر روی پوست باعث تسکین و درمان آن می گردد.

اگزمای پوستی

۲-اسانس لیمو

اسانس لیمو هم یک عامل صد عفونی کننده است و از طرفی هم می تواند باعث تسکین در خارش گردد.

۳-اسانس رازیانه

روغن رازیانه و هم اسانس رازیانه از جمله روغن ها و اسانس ها برای اگزما می باشد. این ماده طبیعی یک آنتی اکسیدان طبیعی می باشد که می تواند باعث کنترل التهاب گردد.

۴-اسانس ژرانیوم

این اسانس نیز از جمله اسانس های گیاهی برای درمان اگزما می باشد. اسانس ژرانیوم دارای اثرات ضد درد و ضدعفوین کننده می باشد که می تواند برای رفع اگزم استفاده گردد.

درمان اگزما

۵-عصاره همیشه بهار

عصاره همیشه بهار را می توان به عنوان بهترین ماده طبیعی و گیاهی برای درمان آن نام برد. از این رو از این عصاره در تولید کرم و یا پماد اگزما استفاده می شود. مکانیسم اثر این ترکیب فوق العاده، اثر فلاوونوئیدهای موجود می باشد که دارای اثرات صد التهابی فوق العاده می باشد. همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی این عصاره برای بهبود زخم مفید و موثر می باشد.

۶-روغن گل مغربی

ترکیبات موجود در روغن بذر گل مغربی بخصوص گاما لینولئیک اسید ایجاد کننده خاصیت ضد التهابی و تثبیت کننده غشاء سلولی می ‌باشد. همچنین روغن این گیاه روغن بذر گل مغربی دارای اثرات ضد حساسیت پوست می باشد. کرم لینودرم با استفاده از این روغن به عنوان داروی طبیعی اگزما تولید گردیده است.

۷-روغن بابونه

روغن ارزشمند بابونه به دلیل دار بودن خواص بسیار مفیدی چون ضد باکتری، ضد قارچ، ضد التهاب و خاصیت تسکین دهندگی، برای انواع مشکلات و التهابات پوست مفید می باشد. از این رو مصرف روغن بابونه به صورت مستفیم و یا استفاده از لوسیون اگزما حاوی این روغن برای درمان آن موثر می باشد.

درمان طبیعی اگزما

۸-روغن زیتون

روغن زیتون غنی از امگا ۳ می باشد. برای همین خوب است که این روغن را بر روی پوست خود بمالید تا انواع التهاب بویژه التهاب ناشی از اگزما رفع گردد.

۹-آلوئه ورا

آلوئه ورا در درمان اگزمای پوستی به تعادل سازی PH کمک می کند و سبب از بین رفتن احساس خارش و سوزش پوست می شود.

اسانس های گیاهی برای درمان اگزما

۱۰-عصاره سدر

در طب سنتی فارسی ، این گیاه با اثرات ضد قارچی ، ضد التهابی آشنا می شود. برای درمان بیماری های پوستی استفاده شده است. همچنین ، عصاره آن برای درمان آن مؤثر است.

شما هم ممکن است بپسندید

نظرتان را بنویسید