تیر٫۲۱

علائم جدید ویروس کرونا چیست؟

علائم جدید ویروس کرونا

سوالات مهم در مورد علائم ویروس کرونا

ویروس کرونا تا الان میلیون ها انسان را آلوده کرده است و باعث کشته شدن هزاران نفر در جهان شده است. انواع مختلفی از ویروس کرونا وجود دارد  و علائم ویروس کرونا متنوع است و در حال تغییر است. همچنین در مورد علائم ویروس کرونا سؤالات مختلفی وجود دارد. بنابراین یکی از مهمترین سؤال ها این است که آیا من کرونا دارم؟ همچنین علائم اصلی ویروس کرونا چیست؟ علائم جدید ویروس کرونا چیست؟

 

علائم اصلی و جدی ویروس کرونا چیست؟

۱-تب بالا :

دمای عادی بدن انسان ۳۷ درجه سانتی گراد است و به بالا رفتن دمای عادی بدن تب می گویند که متداول ترین علت تب عفونت اعضای بدن است. زمانی که بدن دچار عفونت می شود بدن ما برای کنترل فعالیت میکروب ها دمای بدن را بالا می برد همچنین یکی از اصلی ترین نشانه های ویروس کرونا تب بالا است که منجر به خستگی و ضعیف شدن بدن می شود و مانند دیگر علائم ویروس کرونا در بازده زمانی ۱ تا ۱۴ روز ظاهر می شود که ۹۰.۹ درصد بیماران ویروس کرونا مبتلا به تب بالا بوده اند.

علائم جدید ویروس کرونا

۲-سرفه های خشک:

سرفه یکی از مکانیسم های دفاعی بدن به نام رفلکس است و با تحریک بینی، گلو، تار های صوتی و ریه ایجاد می شود. که اغلب بر اثر سرما خوردگی و مصرف زیاد سیگار ایجاد می شود و سرفه به خودی خود مهم است و باید هر چه زودتر درمان شود  در غیر این صورت منجر به مشکلات تنفسی می شود. سرفه‌ ها معمولا عادی هستند، اما سرفه های خشک مداوم و همراه با تب، سرگیجه و خستگی ، نشانه های اصلی ویروس کرونا است. همچنین ۷۰.۸ درصد بیماران مبتلا به سرفه های خشک بوده اند.

۳-مشکلات تنفسی:

زمانی که هوای کافی به ریه ما نرسد به سختی می توانیم نفس بکشیم و دچار تنگی نفس می شویم. هر سرفه و تنگی نفس ناشی از کرونا نیست و دلایل مختلفی همچون بیماری های قلبی، آسم، حساسیت و آلرژی دارد. تنگی نفس ناشی از کرونا، دائمی است و با فعالیت تشدید می‌شود و تب، سرفه‌های خشک و درد بدن از علائم همراه با این بیماری است. همچنین بیماران مبتلا به ویروس کرونا لب های آن ها تیره رنگ است، چون به مقدار کافی اکسیژن به بدن آن ها نمی رسد.

نشانه های جدید ویروس کرونا

۴-خستگی:

یکی از علائم شایع این ویروس ، خستگی شدید است. این بدان معناست که شخص حتی با یک فعالیت بدنی مختصر احساس ناراحتی می کند و نمی تواند به کار خود ادامه دهد. در موارد بسیار شدید ، فرد مبتلا قادر به حرکت و انجام امور عادی نیست.

علائم جدید ویروس کرونا چیست؟

اصلی ترین علائم ویروس کرونا تب بالا ، سرفه های خشک و تنگی نفس است اما با جهان گیر شدن ویروس کرونا علائم جدیدی از جمله سر درد، اختلال بویایی و چشایی، درد عضلانی و اسهال و علائم گوارشی ظاهر شد.

۱-سردرد:

سردرد به درد ناشی از سر یا گردن می گویند، سردرد ناشی از بیماری های مختلفی مانند بیماری فصلی، آلرژِی و میگرن و… می باشد. همچنین طبق تحقیق محققان ۳۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا از سردرد رنج می برند و یکی از علائم جدید و جدی ویروس کرونا است، همچنین افرادی که سر درد شدیدی دارند که تا به حال چنین دردی نداشته و احساس فشار و سوزش چشمان خود دارند باید سریعا به پزشک مراجعه کنند.

۲-درد عضلانی :

شایع ترین علت درد عضله استرس و استفاده بیش از حد از عضله می باشد، درد های عضلانی به تنهایی عامل بیماری کرونا نیست و این درد ها حتما باید همراه با علائم اصلی است قرار بگیرد.

۳-اختلال بویایی و چشایی:

از دست دادن حس بویایی و چشایی به شدت با عفونت ویروس کرونا مرتبط می باشد. از دست دادن حس بویایی و چشایی شایع ترین علائم بیماری ویروس کرونا شناخته شده است، بر اساس تحقیق محققان هر فرد در صورت از دست دادن ناگهانی حس بویایی و چشایی ناقل به ویروس کرونا هستند حتی اگر فرد هیچ علائم دیگری نداشته باشد.

۴-مشکلات گوارشی:

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ویروس کرونا در بیشتر موارد فقط با علائم گوارشی ظاهر می‌شود و در حدود یک‌ چهارم از بیماران ویروس کرونا مشکلات گوارشی  مانند حالت تهوع، استفراغ و اسهال را دارند و این علائم در بیماران خفیف این ویروس دیده شده است و دیر تر به علائم اصلی ویروس کرونا مبتلا می شوند.

۵-از دست دادن اشتها:

از دست دادن اشتها می تواند یکی از علائم جدید ویروس کرونا باشد. در گزارش های جدید ذکر شده مراقب اشتهای خود باشید ، شاید هشدار دهنده این ویروس باشد.

علائم جدید ویروس کرونا چیست؟

۳ نکته مهم در مورد علائم کرونا ویروس

۱- بیشتر علائم ذکر شده علائم شایع بیماری کورونا با برخی از بیماری های دیگر است. بنابراین ، اگر علائم ذکر شده در بالا را مشاهده کردید ، این بدان معنی نیست که دچار ویورس کرونا هستید. اگر علائم خفیفی دیدید ، از تماس با دیگران خودداری کنید و تا ۱۴ روز در قرنطینه خانگی بمانید. اما اگر علائم ذکر شده شدید است ، به مراکز پزشکی مراجعه کرده و تست ویروس کرونا را بگیرید.

۲- در صورت لزوم ، از مراجعه به مراکز پزشکی خودداری کنید ، زیرا ممکن است مبتلا به ویروس کرنا شوید.

۳- سعی کنید دستور العمل های پزشکی و سالم را رعایت کنید و زنجیره انتقال ویروس کرونا را بشکنید. دستور العمل هایی مانند؛ رعایت فاصله اجتماعی ، استفاده از ماسک ، شستن مداوم دست ها و تقویت  سیستم ایمنی بدن. در حال حاضر پیشگیری تنها راه جلوگیری از علائم ویروس کرونا است.

شما هم ممکن است بپسندید

نظرتان را بنویسید